Home / Sport /

Fenomenalni Edin D┼żeko odveo Romu u ─Źetvrtfinale Lige prvaka

Nogometa┼íi Rome plasirali su se u ─Źetvrtfinale Lige prvaka nakon ┼íto su dvome─Źu bili bolji od ukrajinskog Shakhtara i to poslije gola postignutog u gostima. U prvoj utakmici u Ukrajini bilo je 2:1 za doma─çe, a ve─Źeras je Vu─Źica slavila na Olimpicu s 1:0, ┼íto je bilo dovoljno da nakon deset godina pro─Ĺu osminu finala.
U prvom poluvremenu gledatelji u Rimu i pored malih ekrana nisu mogli u┼żivati u nogometnoj predstavi.

Gosti su imali ve─çi posjed lopte, ali je upu─çeno skromnih ┼íest udaraca ka golmanima obje ekipe pa se mre┼że u prvom dijelu nisu tresle.

Ipak, na otvaranju drugog poluvremena Roma dolazi do gola vrijednog prolaza. Strijelac je bio kapiten bh. reprezentacije Edin D┼żeko, koji je rutinski savladao Pytova nakon odli─Źne asistencije Strootmana.

Mogao je D┼żeko u 63. i 67. minuti posti─çi jo┼í jedan gol za Romu i osigurati prolaz dalje, ali je u oba navrata iz dobrih situacija bio neprecizan.

Utakmica je bila odlu─Źena u 79. minuti kada je Ordets nedozvoljeno zaustavio D┼żeku kao posljednji igra─Ź odbrane te zaradio direktni crveni karton.

Roma je me─Ź mirno privela kraju i plasirana se u ─Źetvrtfinale Lige prvaka.

D┼żeko je za pobjedni─Źku ekipu igrao do 89. minute, a ve─Źera┼ínji gol bio mu je ukupno 17. u svim takmi─Źenjima ove sezone.